• sádrové odlitky těl
  • unikátní dárky
  • zábavná vystoupení
  • betonové sochy
  • intimní odlitky
  • zahradní sochy

Facebook

Něco o mně

Jmenuji se Miroslav Kovář a zhotovuji sádrové odlitky a otisky lidských těl, odlitky částí těl do exteriéru a interiéru formou body castingu, kdy se nanáší sádra přímo na tělo nebo jeho část. Tímto vznikne forma (blindka), která se následně odlévá ze sádry, betonu či geopolymeru. Forma se po odlití bourá, což znamená, že vznikne jediné a neopakovatelné dílo.

Na úvod citát z vysokoškolských skript:

Zhotovování forem a odlitků je technikou velice starou. Již staří Egypťané 1500 let před n.l. používali sádrových forem a odlívali. Je třeba uvést, že již v této době jsou známy několikadílné sádrové formy. I staří Řekové dělali odlitky, a to nejen lidských tváří, ale celých soch. Říká se, že první podobu lidskou odlil do sádry prý Sikyonský Lysistratos, bratr Lysippův.

Předmětem jsou také intimní odlitky a otisky částí těl, těhotné maminky. Sochy slouží jako neobvyklý a jedinečný dárek pro výjimečné příležitosti i jako dekorace. 

Povrchová úprava sádrových soch je barevný nátěr, ochranný lak nebo vosk. Povrchová úprava betonových soch je broušení, hrubování nebo leptání.
Uvedené sádrové a betonové sochy v galerii na mých stránkách jsou též volně prodejné na základě tel. domluvy. Stálá expozice je volně přístupná po předběžém uvedení termínu.

Tuto práci jsem studoval v ateliéru ak. sochaře Dalibora Kyzlinka v Brně. Používám výhradně přírodní materiály, nikdy ne silikonové formovací hmoty.

Moje díla jsou v USA, Španělsku, Holandsku, Lucembursku, též na ostrově Elba 15 m pod hladinou moře.

Přeji vám pěkné chvíle při prohlížení mých stránek.